Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas

  • 230 m²
  • 1 sovrum
  • 4 badrum

Villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas Marrakesh med 1 sovrum, som ligger ungefär 6 minuters gångavstånd från Saadiska gravarna, erbjuder bubbelpool för gästernas avkoppling. Villan har plats för upp till 8 gäster och erbjuder närhet till Koutoubias moské och minaret, som ligger mindre än 750 meter bort.

I villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas finns bekvämligheter för självhushållning, som te-/kaffebryggare, kylskåp och ugn i ett komplett kök. Restaurant du Grand Hotel Tazi erbjuder marockanska rätter och är en av de restauranger som ligger ungefär 6 minuters promenad bort.

Den här villan med 4 badrum erbjuder ett väldigt bra läge 3 km från Menara-trädgården och på gångavstånd från Judiska kyrkogården Miaara. Bland de närliggande kulturella sevärdheterna finns Dar Tiskiwin-museet, som ligger inom 12 minuters gångavstånd från boendet. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget nära Jemaa el Fna. Gästerna kan enkelt nå tågstationen Marrakech, som är belägen cirka 3 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas Marrakesh
Riad Zouina
Mobilpris

Riad Zouina

8.3
Väldigt bra 22 recensioner
0 m från boendet
USD 163 USD 147
per natt
Riad Fleur De Kasbah
Mobilpris

Riad Fleur De Kasbah

9.8
Exceptionellt 11 recensioner
0 m från boendet
USD 259 USD 233
per natt
Riad Akwaba Charm And Comfort
Mobilpris

Riad Akwaba Charm And Comfort

0 m från boendet
USD 3278 USD 2950
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Takpool
    • Liten pool
    • Uppvärmd pool
    • Solsängar
    • Jacuzzi
    • Grunda delen

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 23:00
    Utcheckning: från 08:00 till 11:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter ligger nära villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas?
      Du kan besöka Koutoubias moské och minaret som ligger i närheten av villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas.
    • Är husdjur tillåtna på villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas?
      Ja, husdjur är vanligtvis tillåtna på villan Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas, men det är bäst att ringa för att bekräfta.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    3 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Riad Dar Catalia-Exclusive&Heatedpool-Freebreakfas Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng